İade Politikası

Ürününüzü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde iade ve cayma hakkını kullanarak iade talebi oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetleriniz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

İade edilecek ürün kullanılmamış, kişisel bakım ve hijyen gerektiren ürünlerinde ambalajı açılmamış olmalıdır.

Ürün kullanmaya başladığınız andan itibaren iadesi mümkün değildir, yaşanacak arıza durumlarında ilgili markanın yetkili servislerinden hizmet alarak servislerce düzenlenecek rapor doğrultusunda onarım veya değişim yapılmaktadır.

İade edilecek ürünün orijinal ambalajı sağlam, ürüne ait orijinal aksesuarları, kullanma kılavuzu, garanti belgesi kutu içeriği eksiksiz olarak gönderilmelidir. Ürüne ait orijinal kutu/ambalajı ve kutu içeriği eksik olarak gönderilmesinin tespiti halinde iade kabul edilmeyecektir.

İade edilecek ürün kargo tarafında taşıma sırasında hasar görmeyecek korunaklı şekilde paketlenerek gönderilmesi gerekmektedir, aksi halde korunaksız gönderilen iade ürünler firmaya hasarlı ulaştığında iade ürün kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkı

Tüketici cayma hakkını kullanarak siparişinin iptalini ve iadesini isteyebilir, fakat ürün kargo veya lojistik firmasında taşıma durumundayken cayma hakkını kullandığında siparişin içeriği büyük hacimli ve ağır ürünler ise (Beyaz eşya, Ankastre, Mobilya, Halı vb) kargodan doğacak taşıma gideri tüketiciye ait olacaktır.

Ayrıca tüketici siparişini verdiği ürün kullanılacak alana ölçüleri, rengi vb uymaması tüketici sorumluluğunda olduğundan cayma hakkını kullanmak istediğinde iadeden doğacak kargo masrafları tüketiciye ait olup kabul etmiş sayılacaktır.

Büyük hacimli ve ağır ürünler Lojistik firmalar ile taşınırken teslimatı yapılacak yerin mimarı yapısı nedeniyle teslimatının yapılamamasından dolayı iade olacak ürünlerin kargo masrafları yine tüketiciye ait olacaktır. Bu durumun yaşanmaması için tüketicinin sipariş vereceği ürün ebatlarının, taşınacak yere kadar geçecek kapı genişlikleri, merdiven, bina dış kapı, site girişi vs. kontrol ederek sipariş vermesi önerilmektedir.

İade Ödemeleri Hakkında

İade ödemeler 3-7 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

İade işlem süreleri bankalara aittir, süreler bankalara göre değişiklik olabilir

Banka İşlem sürelerine evyasam.com.tr müdahale edemez.

 

İade Adresi:

Selahattin eyyubi mahallesi kozan cadesi no: 487 Adana / Yüreğir

EVYAŞAM ZÜCCACİYE DAY.TÜK.MAL.TEKS.İNŞ.GID.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.