EVYAŞAM ZÜCCACİYE DAY.TÜK.MAL.TEKS.İNŞ.GID.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

Evyaşam Hakkında

Herkesin bir hikayesi olduğu gibi her markanın da bir hikayesi var elbet… Bizim hikayemiz de 1990’lı yılların sonlarında, Anadolu’nun güzide kenti Elazığ’da başladı. Bu hikayenin içinde hep çok çalışmak, en iyiyi sunmak, karşılıklı güven inşa etmek ve sürekli gelişmek oldu.  Kalbimizde büyük bir heyecanla çıktığımız yolda, emeğimizi gücümüz sayıp aile şirketimiz Öz doğu markası altında tüm kardeşler yıllarca seyyar arabalarla halı satışı yaparak ticaret hayatına atıldık. Gaziantep’ten aldığımız halıları Güneydoğu ve Doğu illerinde pazarlayarak işimize dört elle sarıldık, günlerce evlerimizden uzak kalıp il il gezerek işimizi büyütmek için çalıştık.  Evine değer katmak isteyenlere kaliteli alternatifler sunmanın, aile bütçelerini yormadan makul fiyat ve ödeme seçenekleriyle alışveriş yapmalarını sağlamanın mümkün olduğuna olan inancımızla hep ileriye doğru yol aldık.

2000’li yılların başı bizim için de bir nevi dönüm noktası oldu. Elazığ da 50 m2’lik küçük bir dükkan açarak battaniye satmaya başladık. Gördük ki ev ihtiyaçları sınırsız, bu doğrultuda ürün gamımızı çeşitlendirerek Evyaşam’ın da temelini attık. Çelik tencere, züccaciye, ev tekstili derken dükkanımızı 300-400 m2’ye çıkartıp kategorilere ayırmaya başladık. Beyaz eşyadan züccaciyeye, ev tekstilinden elektronik ürünlere, küçük ev aletlerinden mobilyaya kadar ev ihtiyacına yönelik aranılan her şeyi tek çatı altında toplayıp kartsız-şartsız elden taksit imkanıyla müşterilerimize sunmaya başladık.

Sektör hareketli, ihtiyaçlar sürekli, talep yoğun, karşılıklı güvenin temeli de sağlam olunca şubeleşmeye doğru yol aldık. Elazığ’dan başladığımız ticari yolculuk, Kahramanmaraş’tan sonra Adana ve Gaziantep’le devam etti. Bugün Evyaşam, pek çok ünlü markayı bünyesinde barındıran 7 mağaza ve her ildeki depoları ile birlikte 50 bin m2’lik alanda, taşıma, kurulum, servis ağı ve 250’nin üzerinde çalışanı ile müşterilerine hizmet veriyor. Dünyaca bilinen köklü markaların yanı sıra yeni ve güvenilir markaları da bünyesinde barındıran Evyaşam, doğduğu kent Elazığ’ın 23 plaka numarasından aldığı ilhamla 23.yılında e-ticarete de atılarak, ürünlerini müşterilerine internet ortamından da satışa sunuyor.

Bugün geldiğimiz noktada gelişmek ve ilerlemek için hayal etmeye devam ediyoruz. Evyaşam’ın gelecekteki hedefleri arasında yurt dışında özellikle Türklerin yoğun olduğu bölgelerde mağaza açmak ve ülke genelinde mağazacılığı geliştirmenin yanı sıra en az bir kategoride üretim yapabilmek yer alıyor. Güçlü organizasyon yapımız, yeniliklere açık ve takım ruhuna inanan insanlardan oluşan kadromuzla büyümeye devam ediyoruz.